زعفرون 20

بسته بندی زعفران

بسته بندی زعفران

بعد از خشک کردن دسته های کلاله ، زعفران اماده بسته بندی است. در این موقع غالبا زعفران را در ظرفهای محفوظ و مطمئن که نور و هوا به ان راهی نداشته باشد ، قرار می دهند زیرا زعفران دارای اسانس های فرار بوده و در مقابل هوا و نور و گرما و رطوبت زیاد فساد پذیر بوده و ویژگی های خود را از دست می دهند و عدم دقت در بسته بندی و نگه داری ان باعث از بین رفتم خواصش می شود. زعفران به مرور زمان ، عطر و سایر خواص خود را از دست می دهد بطوریکه زعفران های بسته بندی شده در شرایط مطلوب و با رعایت نکات لازم برای نگه داری ان پس از 5 سال به میزان زیادی عطر ان کاهش می یابد تا حدیکه قابل مقایسه با زعفران اولیه نیست.

بسته بندی زعفران

 

به منظور جلوگیری از فساد و همچنین محفوظ ماندن خواص و ویژگی های زعفران ، بسته بندی مطمئن ضروری است و اگر این بسته بندی از نطر شکل و حجم ظاهری زیبا و قابل توجه باشد ، می تواند فروش زیادی داشته باشد. براین اساس بسته بندی ان را در ظروف فلزی کوچک از جنس الومینیوم و یا بسته های مقوایی با استر توصیه می کنند بطوریکه از یک طرف از بدنه این ظروف گل زیبای زعفران طراحی و در طرف مقابل ان ، خواص و موارد مصرف ان به زبان های مختلف خطاطی شده و وزن خالص زعفران قید شود.

بهترین نوع ظرف برای بسته بندی،ظروف فلزی و شیشه ای از نوع کدر و تیره است ( چون نور باعث کاهش میزان عطر زعفران می شود ). همچنین استفاده از ظروف پلاستیکی توصیه نمی شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن