زعفرون 20

تقلبات زعفران

 

رنگ یک زعفران خوب نباید خیلی قرمز و یا به اصطلاح (جگری)باشد،این نشانه همیشه دلیل بر بی کیفیتی و یا تقلبی بودن آن نیست ممکن است که دلیل آن کهنه شدن ویا محل نگهداری نا مناسب باشد واین مهم را فقط افراد بسیارخبره متوجه میشوند.

آنانکه با این گیاه سروکار دارند،به سادگی زعفران واقعی را تشخیص می دهند و حتی مقدار ناخالصی ان را تخمین می زنند.مناسب ترین روش شناخت ان،چرب شدن انگشتان بر اثر فشردن زعفران بین انهاست.زعفران را می توان از بو و مزه مخصوصی که دارد نیز می توان شناخت.چراکه مزه زعفران واقعی،مطبوع و مزه زعفران تقلبی تلخ است.

در ازمایشگاه ها می توان براحتی زعفران واقعی را از تقلبی شناخت به طوریکه اسید سولفوریک غلیظ رنگ ان را به بسیار سیر تغییر می دهد.در مواد قلیایی نظیر سود،آمونیاک و کربنات دوسود نارنجی مایل به قرمز است،ماده رنگی زعفران به سرعت در الکل حل می شود.زعفران در برابر دندانه زاج سفید،نارنجی و در برابر دندانه قلع،زرد می باشد.

زعفران باید دارای ویژگی های اختصاصی زیر باشد:

1-رطوبت ان حداکثر 13% باشد

2-خاکستر ان حداقل 10% باشد

3-هر میلی گرم نوع مرغوب ان باید 700 سانتی متر مکعب اب را رنگ کند.

تقلباتی که بیشتر با زعفران می شود عبارت است از:

-افزایش ذرت گیاهی مواد معدنی،قند،عسل یا رطوبت که به منظور افزایش وزن ان صورت می گیرد.ممکن است رنگ طبیعی زعفران را گرفته و با رنگ مصنوعی دوباره ان را رنگ بکنند.

گیاهانی که به عنوان تقلب به زعفران اضافه می شوند:

کاتام سوسی ارنیکا،شقایق،گل انار،گل رنگ که با امتحان میکروسکوپی و مشاهده آمیدن،کریستال،فیبرها،چوبی،عروق خشک و نقطه دار،یاخته های اسکلروز،تارهای محافظ و مجاری ترشحی و غدد ترشحی،افزایش مواد گیاهی ثابت می شود.

یکی از روش های مورد استفاده در زغفرانهای تقلبی،استفاده ار روغن گل رنگ است.گل رنگ یا همان زعفران کاذب،شباهت های زیادی با زعفران دارد.

زعفران به ویژه به صورت پودر می تواند با تقلب بیشتری همراه باشد.

امثال تقلب:

  • زعفران ساییده شده را ممکن است با خاک سرخ قاطی بکنند.
  • به زعفران سرگل ممکن است کاکل ذرت و ریشه گندم رنگ شده و مواردی از این قبیل اضافه کنند.
  • قسمت سفید ریشه زعفران را ممکن است با محلول زعفران ساییده شده یا مواد دیگر به رنگ کلاله در بیاورند و به همراه زعفران سرگل به فروش برسانند.

موادی از قبیل ریشه زردچوبه،کاسبرگ گل همیشه بهار و گلچه های گل رنگ را با زعفران مخلوط نمایند.

روش حرفه ای تقلب:قسمت های سفید زعفران را با رنگ زعفران رنگ می کنند و با زعفران اصلی مخلوط می کنند.این نوع تقلب را ازمایشگاه ها هم به ندرت می توانند تشخیص بدهند.(چون رنگ افزودنی غیر زعفران داخلش وجود ندارد) و تنها راه تشخیص،از طریق مشاهده کاهش میزان رنگ دهی ان است.این تقلب به قیمت فروش کشاورزان ضربه مهلکی می زند.چون در این روش از زغفران واقعی کمتری برخوردار است و کاهش قیمت می تواند پیدا کند و متقلب رقابت را در ارزان فروختن در پیش می گیرد. یکی از دلایل قیمت بالای زعفران این است که از 400 هزار کلاله زعفران در حدود 1 کیلوگرم زعفران به دست می آید. گل زعفران قبل از برداشت رنگ روشن دارد و به تدریج به رنگ قرمز تیره تبدیل می شود.

خاک قرمز اضافه می کنند  و یا ساقه را با رنگ شیمیایی رنگ می کنند

زعفران هرچه قدر بیشتر خرد شود،احتمال تقلبش بیشتر است.(برای مثال در پودرهای زعفران)

دختر خواب فراورده شیمیایی است که در رستورانها یا قنادی ها استفاده می شود.(برای مثال جوجه کباب های زعفرانی که در اصل از زردچوبه و مواد مصنوعی درست می کنند)

1-زعفران دارای سه سر شاخه است که قسمت بالای آن شیپور ماننداست. هرچه به سمت بالا بروید متوجه می شوید که شیپور باریک تر می شود.

2-کلاله ها نباید به شدت براق باشند. در چنین شرایطی باید برای تشخیص میزان مرغوبیت زعفران مربوطه را به آزمایشگاه فرستاد.

زعفران و ذرت یک شباهت دارند و آن هم کلاله های آن ها است. کلاله های ذرت حالت مستقیم دارند اما در زعفران این رشته، به صورت انحنا دار می باشند. این انحنا نشان از مرغوبیت و اصل بودن زعفران دارد.

3-کمی از زعفران مورد نظرتان را بین کاغذ کاهی و روزنامه قرار دهید و فشار دهید. اگر در جای فشار زعفران، ذرات روغن و چربی مشاهده کردید نشان از این دارد که زعفرانتقلبی است اما اگر زعفران پودر شود و اثری از چربی نباشد نشان از سالم و خالص بودن زعفران دارد.

 

4-برخی سودجویان قسمت زرد رنگ رشته زعفران را که قیمت پایینی هم دارد را رنگ می‌کنند و با رشته های قرمز زعفران ترکیب میکنند. این بخش های رنگ شده هم خیلی سریع رنگ می دهند.

5-گاز شهری متان یک شناساگر قوی برای زعفران اصل می‌باشد.

مقداری از زعفران را روی گاز بگیرید. اگر رنگ آن بنفش یا نارنجی شود، نشان از این دارد که زعفران خالص است. اما اگر زعفران به رنگ زرد تبدیل شود، نشان از ناخالص و تقلبی بودن زعفران دارد.

6-زعفران در بنزین حل نمی شود اما برای تشخیص زعفران اصل باید مقداری از زعفران را در بنزین بیندازید. اگر بنزین رنگی شد، نشان از این دارد که زعفران شما اصل نیست و از جمله زعفران های ساختگی است.

7-اگر کمی زعفران را در آب جوش بیندازید، تا 5 دقیقه صبر نمایید و متوجه شوید که رنگ شاخه ها به سفید متمایل نشده نشان از اصل بودن آن دارد. اگر زیر 5 دقیقه شاخک ها سفید شوند یعنی زعفران مورد نظر تقلبی است.

8-اگر کمی شاخک های زعفران را بچشید متوجه خواهید شد که کمی تلخ است اما بوی مطبوعی دارد. بوی زعفران کمی تند است اما دلنشین است.

امروزه از اشعه ماورائ بنفش برای شناسایی و تشخیص تقلب در زعفران استفاده می کنند،زیرا کارتام دارای فلوئورسانس قرمز نارنجی،سوسی فلوئورسانس ابی و زعفران حقیقی فلوئورسانس قهوه ای رنگ دارد.

برای جستجوی مواد رنگی صنعتی،بدین طریق عمل می کنند که محلولی با شیره زعفران تهیه کرده،کمی اسید تارتریک به ان اضافه کرده و یک قطعه پارچه ابریشمی ریشه دار سفید را داخل ان می کنند و به مدت 10 دقیقه در بن ماری می گذارند،بعد از خارج کردن و شستن ان با اب و خشک کردن،در صورت وجود مواد رنگی صنعتی،ابریشم زردرنگ می شود.

درجه بندی زعفران رشته ای:

درجه یک درجه دو درجه سه درجه چهار
بقایای گل زعفران(حداکثر%) 1% 5% 10% 15%
مواد خارجی(حداکثر %) 0.5% 0.5% 1% 1%
جمع حداکثر% 1% 5% 10% 15%

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن