زعفرون 20

چیدن گلها و جدا کردن کلاله زعفران

چیدن گلها و جدا کردن کلاله زعفران

برداشت محصول زعفران شامل چیدن گلها و جدا کردن کلاله (مادگی) از سایر قسمتهای گل است. قسمت خوراکی گیاه که به زعفران شهرت دارد،همان کلاله(مادگی) گیاه است.

زمان برداشت زعفران،از اواخر مهر تا اوایل اذر ماه به نسبت موقعیت اقلیمی نقاط زعفران خیز ، متغیر است. گلهای زعفران از اواخر مهرماه ظاهر شده و به تدریج به تعداد انها افزوده می شود. به محض پیدا شدن اولین گلها در مزرعه ، برداشت محصول اغاز می شود . موقع برداشت ، صبح زود و قبل از طلوع افتاب است ، زیرا افتاب با حرارت و نوری که دارد ، موجب پژمرده شدن گلها و از طرفی کاهش خواص ویژه زعفران یعنی عطر و رنگ ان می شود .

معمولا دوره گل دادن زعفران ، 15 تا 20 روز به طول می انجامد. در بعضی از مناطق زعفران خیز ، عصرها نیز مبادرت به جمع اوری گلها می کنند اما صبح ها برای چیدن گلها و قبل از طلوع افتاب مناسبتر است. بعد از چیدن روزانه ، گلهای به دست امده را باید در کمال دقت جمع اوری نمود و کلاله انها را با دقت جدا نمود. این عمل در ایران به صورت گروهی انجام می شود. کلاله های جمع اوری شده را به طور منظم در کنار هم قرار داده ، به طوریکه قسمت 3 شاخه و سرخ انها در یک طرف و میله انتهایی که زرد رنگ است ، در طرف دیگر قرار می گیرد. این کلاله ها را در دسته های منظم 10 تا 20 گرمی مرتب کرده و قسمت انتهایی میله های زرد رنگ انها را در امتداد یکدیگر قرار می دهند. این دسته های زعفران اماده برای خشک کردن است.

چیدن زعفران

برداشت محصول زعفران ، احتیاج به حوصله و دقت زیادی دارد. معمولا زنان و کودکان که در این مورد از مردها حوصله بیشتری دارند ، به کار چیدن گلها می پردازند. عمل گل چیدن به این صورت است که گلها را بوسیله دست از بوته ها جدا می کنند و درون سبد هایی می ریزند. زنها و کودکها در داخل شیار ردیف های مزرعه حرکت کرده و گلهای هر ردیف را با دقت تمام می چینند. این دقت به منظور جداشدن کامل گل به انضمام قسمت تحتانی کلاله که به صورت میله مانند تا روی تخمدان ادامه دارد و جزو قسمتهای خوراکی به شمار می رود ، لازم است.

بعد از چیدن روزانه ، گلهای به دست امده را باید در کمال دقت جمع اوری نمود و کلاله انها را با دقت جدا نمود. این عمل در ایران به صورت گروهی انجام می شود. کلاله های جمع اوری شده را به طور منظم در کنار هم قرار داده ، به طوریکه قسمت 3 شاخه و سرخ انها در یک طرف و میله انتهایی که زرد رنگ است ، در طرف دیگر قرار می گیرد. این کلاله ها را در دسته های منظم 10 تا 20 گرمی مرتب کرده و قسمت انتهایی میله های زرد رنگ انها را در امتداد یکدیگر قرار می دهند. این دسته های زعفران اماده برای خشک کردن است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن