زعفرون 20

کاربرد زعفران دسته چیست ؟

اگر از افرادی هستید که دوست دارید زعفران را به روشی که قدیمی ها استفاده می کردند تهیه کنید ، یا اینکه زعفران را به شکل طبیعی اش بخرید ، یا آنکه میخواهید از خرید زعفران اصل مطمئن شوید ، زعفران دسته که از دیرباز در ایران مرسوم بوده است و آنرا به نوعی مادر سایر انواع زعفران می دانند ، بهترین گزینه برای شما می باشد چون در این نوع از زعفران امکان تقلب و کلاهبرداری بسیار پایین است و حتی در صورت چنین کاری براحتی با بررسی چشمی و آزمایشگاه قابل تشخیص است .
چرا دختر پیچ ؟
بدلیل اینکه از دیرباز عملیات جداسازی و بسته بندی زعفران توسط دختران غیور روستایی صورت میگرفته است به آن زعفران دخترپیچ میگویند . البته جالب است بدانید که در بعضی از مناطق جهان عملیات جداسازی و بسته بندی زعفران فقط توسط دختران انجام می شود و بانوان در آن نقشی ندارند ! زعفران دسته شامل چه قسمت هایی است ؟
قسمت سپید زعفران که به آن کُنج می گویند ، قسمت زرد که تلاقی بین سپیدی و قرمزی است و در نهایت کلاله ها یا همان قسمت قرمز رنگ زعفران . در زعفران دسته شما تمامی اجزا زعفران رادر کنار یکدیگر می بینید ( کلاله ها یا 3 شاخه های زعفران به همراه خامه یا سپیدی زعفران ) . قسمت سپید رنگ یا همان خامه زعفران باید در حدود 30  % کل محصول را تشکیل دهد و قسمت قرمز رنگ نیز باید چیزی در حدود 70% کل محصول را تکشیل دهد . بخش خامه نهایتا 3 تا 5 میلیمتر می باشد .

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن